Fake news x informace

6. 6. 2022

Kurz určen všem, kteří chtějí zjistit, jak poznat falešné informace v médiích.

Fake news, drb, informace, konspirační teorie – co mají společného? Že by to staré české přísloví „Není šprochu, aby na tom nebylo pravdy trochu“? Naučte se dívat na televizi jinak. Zjistěte, proč zrovna vy máte jiný – a nebo úplně stejný – názor jako vaši sousedé. A je váš názor skutečně váš?

Podíváme se na slavné televizní pořady a prozkoumáme je pohledem – Nestranným? Nedůvěřivým? Odmítavým? Vášnivým? Každý podle svého. Jaký bude ten váš pohled? Ukážeme si základní postupy jakými se tvoří mediálně tzn. „náš vlastní názor“.

Na závěr kurzu si sami vyzkoušíte jak jednoduché a navíc ještě zábavné může být manipulování s fakty.

Informace o lektorovi

Mgr. Jarmila Skopalová – vystudovala DAMU, obor herectví a individuální plán – mluvené slovo, absolventská role – divadlo jednoho herce. Její profesní cesta scénáristky, dramaturgyně, moderátorky, herečky a speakra ji také přivedla k lektorování kurzů, které se zaměřují na komunikaci mezilidskou i osobní ve všech jejich podobách a možnostech. Vlastní certifikáty o absolvování workshopů somatické psychoterapie. Hakomi a partnerské komunikace H.E.A.R.T.

www.generacevysocina.cz

Rozsah kurzu

Jednodenní, 4 – 5 hodin (od 13 do 18 hod) dle počtu účastníků.

Termín konání

Pátek 1. 12. 2022

Podmínky účasti

• zaslání přihlášky
  • úhrada účastnického poplatku

Organizátor si vyhrazuje právo kurz uskutečnit pouze při dostatečném počtu zájemců.

Organizační zajištění
Ing. Magdalena Hábová, Ph.D.
Oddělení dalšího odborného vzdělávání (ICV)