Kurz aranžování

Během jednotlivých setkání si vytvoříme tematické výrobky a dekorace vztahující se k danému ročnímu období. První říjnová lekce bude ve znamení tvorby podzimního věnce a interiérové dekorace. Druhý říjnový termín bude před Svátkem Všech svatých, proto si vytvoříme dušičkovou dekoraci a přizdobenou chryzantému. V rámci třetího setkání budeme pracovat s řezanými kytkami a vytvoříme si kytici a trvanlivou přízdobu jednoho květu. Další lekce v pořadí čtvrtá už bude v blízkosti adventu, proto si zde vytvoříme adventní věnec a vánoční přání a nakonec poslední lekci věnujeme svícnu s živou orchidejí a dekoraci z vánoční hvězdy.

Kurz je vypsán ve dvou časech – dopoledním nebo odpoledním.

Lektor kurzu

Lektorem kurzu je Ing. Lukáš Kouřil, absolvent SZaŠ Brno-Bohunice a Mendelovy univerzity v Brně, Zahradnické fakulty v Lednici. Účastník floristických soutěží v České a Slovenské republice. Mnohaletý florista v předním brněnském květinářství. Držitel certifikátu „Bridal Bouquets“ německé floristky Wally Klett. Předvádějící na květinových předváděcích akcích jak v ČR, tak i na Slovensku. Lektor floristických kurzů. Člen floristické hodnotící jury. V roce 2016 založil vlastní květinářství, které se zabývá prodejem a zakázkovou floristickou vazbou.

Organizace kurzu

  • Forma výuky: prezenční
  • Termín: 6. 10. ; 20. 10.; 3. 11.; 24. 11.; 8. 12. 2022
  • Čas dopoledního bloku: čtvrtek 9.00 – 11.30 hod.
  • Čas odpoledního bloku: čtvrtek 12.30 – 15.00 hod.
  • Místo: Učebna E16 (Institut celoživotní vzdělávání MENDELU, Zemědělská 5, Brno)
  • Cena za semestr (5 lekcí): 1360 Kč

Přihlášení na DOPOlední kurz

  • Harmonogram dopoledního bloku ZDE

Přihlásit se můžete od 4. května 2022

Přihlášení na ODPOlední kurz

  • Harmonogram odpoledního bloku ZDE

Přihlásit se můžete od 4. května 2022

Po odeslání elektronické přihlášky vám do měsíce na zadaný e-mail potvrdíme přijetí přihlášky. Organizační informace, vč. údajů k platbě budou přihlášeným zasílány poslední týden v srpnu.