Mezigenerační univerzita v reportáži ČT

25. 11. 2019
V sobotu 23. 11. proběhlo druhé setkání Mezigenerační univerzity, která je prvním projektem svého druhu na Moravě. Reportáž přímo ve výuce natáčela Česká televize.

Na sobotním setkání si posluchači Mezigenerační univerzity, prarodiče a jejich vnoučata, vyzkoušeli práci s mikroskopem včetně přípravy preparátu. V Botanické zahradě a arboretu Mendelovy univerzity pak pod vedením odborníka řízkovali rozmarýn, učili se, jak zasadit orchideu nebo zjišťovali, jaké práce jsou spojené s přípravou rostlin na zimu.

Posluchače Mezigenerační univerzity čekají ještě další čtyři setkání. Ta budou rovněž zaměřena na praktické poznávání rostlinné a živočišné říše a proběhnou např. v Tématických zahradách Zahradnické fakulty nebo na školním statku v Žabčicích.

Cílem Mezigenerační univerzity je zlepšení porozumění mezi generacemi. Seniorům a jejich vnoučatům bychom prostřednictvím tohoto projektu chtěli dát prostor k tomu, aby spolu nevšedním způsobem strávili více času, získali přitom nové znalosti a zároveň spolu sdíleli ty svoje stávající.

Průběh druhého setkání a podrobnosti o projektu Mezigenerační univerzity zachycuje reportáž ČT v čase od 3:49:28 h.

Více aktualit

Všechny aktuality